Круглий стіл "Українська сучасна література як засіб патріотичного виховання молоді"

23.10.2022

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле

І вміє шанувать сучасне,-

Лиш той майбутнє вивершить прекрасне.

Ці слова Л.Гаврильченка стали девізом для десятикласників - учасників круглого столу, що відбувся 19 жовтня у приміщенні шкільної бібліотеки.

Оленюк Ю.І., шкільний бібліотекар, звернула увагу на мету патріотичного виховання - виховання свідомого громадянина, патріота, формування у молоді потреби та уміння жити в громадському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо - естетичної культури. Вона підготувала добірку книг, у яких головна тема - патріотичне виховання.

Учні розповідали про улюблені твори, ділилися враженнями від прочитаного. А  Юлія Ігорівна, відзначила, що художня література віддзеркалює ментальність українського народу. Починаючи з усної народної творчості, що є духом нації (вивчення прислів'їв, приказок, казок), і закінчуючи високохудожніми творами письменників - класиків, література впливала і впливає на виховання учнів. Система роботи на уроках української літератури та історії передбачає виховання любові до Батьківщини, рідної мови, культури, почуття національної самосвідомості.